TDA

O nás

Sme občianske združenie, ktorého aktivity sú spojené s rozvojom, produkciou a propagáciou kultúrnych projektov v oblasti tanca. Sme zároveň skupina ľudí, ktorých spájajú rovnaké záujmy – hýbať sa a tvoriť .

Tanečné divadlo Alternatív je rovnako názov pre tanečný súbor, poskytujúci priestor pre sebarealizáciu, či realizáciu konkrétnych umeleckých projektov. Máme od 17rokov po 35, ale najdôležitejšie je, ako sa naozaj cítime a či vieme otvoriť hlavy. Naším súčasným sídlom je Centrum pohybu a tanca Labyrint v Žiline (za Bábkovým divadlom v Žiline).História

História.

Súbor tanečného divadla Alternatív funguje od roku 1986 a vo svojej produkcii vždy prinášalo nielen na pódium, ale aj do tanečných sál nové prístupy a spracovania tém. Zakladateľom súboru je tanečnica a choreografka Zuzana Lásková, pôsobiaca v súčasnosti ako riaditeľka centra Ametyst v Prahe.
Od roku 2004 súbor trénuje a hľadá nové možnosti kultúrneho rastu v Žiline Zuzana Burianová (absoloventka
VŠMU -tanečné umenie, Concordia University – choreografia súčasného tanca).
Tanečné divadlo Alternatív vytvorilo za obdobie svojej existencie viac ako 40 predstavení a teší sa na ďalšie… Zoznam tanečných predstavení.

Vlasta

Štatutárom Tanečného divadla Alternatív ako občianskeho združenia v súčasnosti je Monika Čutková a Anna Mamojková, dve akčné žienky, tiež bývalé tanečnice súboru, ktoré sa starajú o organizáciu a chod Centra pohybu a tanca Labyrint. Anička je rovnako aj lektorkou kurzov Babyfit (certifikovaný lektor pre tento obor) v centre Labyrint a Monika prevádzkuje Kafe Klub Labyrint, kde si môžete posedieť a pokochať sa fotogalériou z predstavení súboru.

Zuzka

Tanečné tréningy, workshopy a prácu na choreografiách v súbore Tanečného divadla Alternatív vedie Zuzana Burianová. Zuzana po skončení VŠMU v Bratislave v obore tanečné umenie sa venujej aj trénovaniu metódy Pilates (certifikovaný tréner). Viac informácii o lektoroch nájdete v bloku „profily lektorov“.


© 2009 - Design and programing by ManyOK :: Valid CSS and XHTML 1.0 Strict :: Mapa stránok